Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • Sündmus event on möödas

Funktsionaalne anatoomia/ skeletilihaste kursus

20. detsember 2020

125 €
skeletilihased, funktsionaalne anatoomia, funktsionaalse anatoomia, müofastsiaalsed liinid, Lihaspõhiste situatsioonülesannete lahendamine

Koolituse õppekava (sh läbitavad teemad) leiad siit.

Kursuse struktuur
  • Õpe toimub moodulitena
  • I moodul: skeletisüsteem -> luud ja luude ühendid; keha põhiosad; liigutused + terminoloogia.
  • II moodul: lihaste süsteem, õlavöötme, õlavarre, küünarvarre ja käe lihased.
  • III moodul: kerelihased, abaluud liigutavad lihased.
  • IV moodul: vaagnavöötme, reie, sääre ja jala lihased.
  • V moodul: situatsioonülesannete lahendamine ja muu.
  • Kestus: kursuse edukaks läbimiseks võiks kuluda aega 2-4 kuud.
  • Algus: kursusega saab liituda ja alustada endale sobival ajal.
  • Kursuse läbimise aeg: kursust saab läbida alates registreerimise hetkest aasta aega.

Kursuse maht: 300 akadeemilist tundi

Kursuse lühitutvustus

Funktsionaalse anatoomia kursusel õpid selgeks üle 100 erineva skeletilihase, teades kursuse lõpus nii lihaste eesti- kui ka ladinakeelset nimetust. Samuti omandatakse kursusel teadmised lihaste algus- ja kinnituskohtadest ja seeläbi tuletatakse lihase funktsioonid ja erialane terminoloogia (painutus, sirutus, eemaldamine, lähendamine, rotatsioonid jne). Tegemist on kursusega, mis loob aluse selleks, et kuidas toimib inimkeha skeletilihaste tasandil. Nt millised lihased vastutavad rühi muutuste eest ehk mis lihased tekitavad nõgusselgsust, mis lihased sirgselgsust või millised lihased muutuvad nõrgaks lampjalgsuse korral, millised lihased moodustavad jällegi jalavõlvid (pikivõlvid ja ristivõlv) jne. Samuti tuuakse kursusel põnevaid näiteid, kus selgitatakse seda, kuidas rinnalihaste pinge soodustab kaelavalude teket, kuidas reielihaste pinge soodustab ka kaelavalude teket ja samas vähendab puusaliigese liikumist jne. Inimkeha saab sellel kursusel täiesti uue dimensiooni.

Funktsionaalse anatoomia kursus sobib kõigile nendele, kes tahavad alustada nullist lihaste õppimist. Samuti sobib kursus ka nendele, kes plaanivad tulevikus minna kutsestandard, massöör, tase 5 kutseeksamile. Funktsionaalse anatoomia teadmistel on kutseeksamil väga oluline roll täita. Lisaks annavad selle kursuse teadmised aluse lihaste testimiseks jne.

Kursus toimub süsteemil, et iga mooduli jaoks on koostatud videoloengud + varustatud muu vajaliku infoga, mille põhjal kursusel osaleja omandab uued teadmised. Lisaks tuleb sooritada iga mooduli raames testid ning lahendada muud ette antud ülesanded. Samuti on kursusel osalejal võimalus igakülgselt õppimisel saada abi/tagasisidet kas e-kirja, telefoni või siis online konsultatsiooni jne vahendusel.

Kursuse järgselt väljastatakse osalejale tunnistus, kui saavutatakse õppekavas kehtestatud õpiväljundid.

Kursus on registreerimiseks avatud ja nii kui Te panete ennast sellele kirja, siis saate kursust hakata läbima 48 h jooksul.

Kursuse hind:
125 €
Koolitaja:
Henry Kristoving
Telefon:
+372 5647 8904
E-mail:
henry.kristoving@multifarius.ee
Kursus toimub:
E-õpe, Eesti + Google Map

Kursusele ei saa enam registreerida, sest maksimaalne osalejate arv on täitunud.