
- Sündmus on juba möödunud.

Funktsionaalne anatoomia
E-kursus Sisaldab konsultatsiooneKursuse maht:
200 akadeemilist tundi, millest e-õpe/iseseisev töö moodustab 200 ak. t.E-kursuse lühitutvustus
Funktsionaalse anatoomia e-kursusel õpid selgeks üle 100 erineva skeletilihase, teades e-kursuse lõpus skeletilihaste eesti- kui ka ladinakeelseid nimetusi. Samuti omandad e-kursusel teadmised skeletilihaste algus- ja kinnituskohtadest, mille abil tuletatakse skeletilihaste funktsioonid ja erialane terminoloogia (painutus, sirutus, eemaldamine, lähendamine, rotatsioonid jne). Tegemist on e-kursusega, mis loob aluse inimkeha toimimiseks skeletilihaste ja nende funktsioonide tasandil. Näiteks millised skeletilihased vastutavad rühi muutuste eest, mis skeletilihased tekitavad nõgusselgsust, mis sirgselgsust või millised skeletilihased muutuvad nõrgaks lampjalgsuse korral, millised skeletilihased moodustavad jällegi jalavõlvid (pikivõlvid ja ristivõlv) jne. Samuti tuuakse e-kursusel põnevaid näiteid, kus selgitatakse, kuidas rinnalihaste pinge soodustab kaelavalude teket, kuidas reie lihaste pinge soodustab kaelavalude teket ja samas vähendab puusaliigese liikumist jne. Inimkeha saab funktsionaalse anatoomia e-kursusel täiesti uue dimensiooni.
E-kursuse struktuur
E-kursus toimub süsteemil, et iga mooduli jaoks on koostatud videoloengud ja varustatud muu vajaliku infoga, mille põhjal e-kursusel osaleja omandab uued teadmised. Teadmiste kinnistamiseks tuleb sooritada iga mooduli raames erinevaid teste ja lahendada erinevaid ülesandeid. Näiteks kinesioteipimise analüüs, harjutuste analüüs, lühiküsimustele vastamine jne, millele antakse kursuse korraldaja poolt ka kirjalikult tagasisidet. Kui moodulis on teadmised omandatud, siis avaneb järgmine moodul jne.
E-kursust saab läbida sel viisil, et kirjandust juurde lugema ei pea, kõik vajalik alamoodulite sooritamiseks on videoloengutes olemas. Vastavad teemad, mida e-kursusel käsitletakse leiate alt, kus on toodud detailsemalt esile läbitavad teemad ning vastav järjestus.
Kellele on e-kursus suunatud?
Funktsionaalse anatoomia e-kursus sobib kõigile nendele, kes tahavad alustada nullist skeletilihaste õppimist või kes soovivad varem õpitut meenutada. Samuti annab e-kursus väga hea baasi ka nendele, kes plaanivad tulevikus minna näiteks kutsestandard, massöör, tase 5 kutseeksamile. Funktsionaalse anatoomia teadmistel on kutseeksamil väga oluline roll täita.
Soovime kõigile huvilistele enne e-kursusele registreerimist täiendavalt selgitada, et funktsionaalse anatoomia e-kursusel tuleb näha väga palju vaeva. Juhul kui Teil napib aega või tunnete, et pole hetkel valmis piisavalt pühenduma e-kursuse läbimiseks, siis pigem ärge registreerige e-kursusele. Meie eesmärgiks on ikkagi see, et Te sisuliselt läbiksite e-kursust ning omandaksite uued teadmised.
Konsultatsioonid ja e-kursusega alustamine
Osaledes funktsionaalse anatoomia e-kursusel, on Teil aasta jooksul võimalus osaleda igakuistel konsultatsioonidel (individuaalõppel). Konsultatsioonidel osalemise võimalus on funktsionaalse anatoomia e-kursuse hinna sees. Täpsem info kodulehe avalehel!
Funktsionaalse anatoomia e-kursus on kõigile huvilistele registreerimiseks avatud. E-kursusega saate alustada igal ajal ning läbida e-kursust endale sobivas tempos, sest e-kursus põhineb salvestatud videoloengutel. Kodulehel kuvab e-kursuse alguskuupäevana 8. mai, kuid funktsionaalse anatoomia e-kursuse läbimisega saate alustada 48 tunni jooksul registreerimise järgselt. 🙂
Moodulõppe kava
1.
Skeletisüsteem: luud ja luude ühendid; keha põhiosad, inimkeha põhilised liigutused
1.1.
Sissejuhatus, luud ja luude ühendid, keha põhiosad, inimkeha põhilised liigutused
2.
Lihaste süsteem, ülajäsemete lihased, luud, skeletilihaste mõjutamine treeninguga, kinesioteipimise analüüs
2.1.
Õlavöötme ja õlavarre lihased; abaluu, õlavarreluu ja teised luud; abaluu liikumise loogika
2.2.
Küünarvarre ja käe lihased ning luud
2.3.
Skeletilihaste mõjutamine treeninguga, kinesioteipimise analüüs
2.4.
Skeletilihaste nimetuste test
3.
Kere lihased, hingamislihased, luud, skeletilihaste mõjutamine treeninguga, kinesioteipimise analüüs
3.1.
Kaela ja rinna lihased
3.2.
Selja ja kõhu lihased, vaagna kalle
3.3.
Lülisammas, roided, rinnak jne.
3.4.
Hingamislihased
3.5.
Skeletilihaste mõjutamine treeninguga ja kinesioteipimise analüüs
3.6.
Skeletilihaste nimetuste test
4.
Alajäsemete lihased ja luud; skeletilihaste mõjutamine treeninguga; kinesioteipimise analüüs
4.1.
Vaagnavöötme ja reie lihased
4.2.
Sääre ja jala lihased
4.3.
Alajäsemete luud
4.4.
Skeletilihaste mõjutamine treeninguga ja kinesioteipimise analüüs
4.5.
Skeletilihaste nimetuste test
5.
Omandatud teadmiste rakendamine “praktikas”, lõpptest ja kirjalik arvestus
5.1.
Harjutuste analüüs
5.2.
Rüht ja skeletilihased
5.3.
Skeletilihaste mõjutamine erinevate teenustega
5.4.
Skeletilihaste testimine
5.5.
Situatsioonülesannete lahendamine
5.6.
Lõpptest
5.7.
Kirjalik arvestus
E-kursuse kestus: E-kursuse läbimiseks võiks kuluda aega 8-16 nädalat, kuid e-kursust saab läbida ka aeglasemas, endale sobivas tempos. Näiteks kui läbite edukalt e-kursuse 15 kuu jooksul, siis väljastatakse tunnistus.

125 €