Kupumassaaž silikoonkuppudega

Kupumassaaži kursus on koostatud lääneliku massaažiteooria põhiselt, kus massaažiseansi käigus mõjutatavad skeletilihased, kasutatavad võtted ja muud olulised põhimõtted (näiteks massaaži näidustused ja vastunäidustused) saavad kursusel põhjendatud loogiliste seisukohtadega. Samuti selgitatakse kursusel osalejatele, miks ühte massaaživõtet kuppudega tuleb teha ühes suunas ning miks ei tehta teatud massaaživõtet teises suunas (näiteks miks osa võtteid seljal tehakse üles-alla ja miks osa risti). Praktilises osas kasutatakse kupumassaaži tehes silikoonkuppe (teoorias selgitatakse ka teiste kuppude toimet), mille suureks plussiks on see, et neid saab inimkehal liigutada. Silikoonkuppude abiga töödeldakse massaaži käigus järgmisi keha piirkondi: selg, kael, tuharad, reied, sääred, kõht, õlavöötmed, õlavarred, küünarvarred ja käed. Näo osa kupumassaaži kursusel praktilises osas ette nähtud ei ole, kuid see tuleb kindlasti kursusel teemaks. 

Õpingute alustamise tingimused

Kursusel osalemise eeltingimused puuduvad, sest kupumassaaž ei ole loomult eriti keeruline massaažiliik. Meie hinnangul on tegemist ühe lihtsaima massaažiliigiga, mida kinnitab ka praktiline koolituskogemus, kus enamik on saanud probleemideta kupumassaažiga hakkama. Kursusel omandatud oskusi saab edukalt hiljem kasutada kas kodustes tingimustes või salongis massaažiteenust pakkudes. 

Koolituse kestus ja maht

Kupumassaaži kursus toimub kontaktõppena ühel päeval. Kursuse maht on 15 akadeemilist tundi:

  • 7.25 akadeemilust tundi kontaktõpet ja
  • 7.25 akadeemilist tundi e-õpet (teooria omandamine veebis).

1 akadeemiline tund on võrdne 45 minutiga.

Õpiväljundid ja kursuse järgselt väljastatavad dokumendid

Kursusel hinnatakse õpiväljundite saavutatust. Õpiväljundite saavutamiseks tuleb sooritada praktiline arvestus, mis hõlmab endast kupumassaaži tervikseansi sooritamist. Samuti tuleb läbida veebiõpe, mis koosneb erinevatest valikvastustega testidest, mida saab sooritada piiramatu arv kordi. Lõpptesti saab sooritada kokku 3 korda. Õpiväljundite saavutatuse korral väljastatakse kursusel osalejale kursuse järgselt tunnistus. Kui õpiväljundeid ei saavutata, siis väljastatakse kursusel osalejale kursuse järgselt tõend. 


Kursuse temaatika 

Teooria (õpe veebis)

  • kasutatavad õlid;
  • erinevate kuppude võrdlus;
  • vahendite hooldus;
  • näidustused ja vastunäidustused massaažiks
  • kupumassažiseansi ülesehituse põhimõtted
  • kupumassaažis kasutatavad massaaživõtted
  • optimaalne seansside arv;
  • kupumassaaž ja selle mõju ainevahetusele:
  • eksiarvamused ja muud olulised põhimõtted.

Praktiline harjutamine kontaktõppes 

  • massaažilaua korrektne ettevalmistamine ja paarilise juhendamine;
  • silikoonkuppude paigaldamise erinevad võimalused;
  • õli õige doseeringu harjutamine;
  • massaaživõtted ilma kuppudeta ja silikoonkuppudega seljal, kaelal tuharatel, reitel, säärtel, õlavöötme piirkonnas, õlavartel, küünarvartel, kätel ja kõhul.

Mis kursuseid võiks veel läbida, et toetada kupumassaaži kursusel omandatud teadmisi?

Kupumassaaži kursuse järgselt on mõistlik läbida ka kinesioteipimise esimese osa kursus, sest lihaste loogika on mõlemal valdkonnal teatud ulatuses sama, mis aitab paremini läbi praktika mõista teooriat. Samuti tasuks kaaluda funktsionaalse anatoomia e-kursuse läbimist, sest eelnimetatud kursus annab vajalikud oskused, et mõista skeletilihaste süsteemi. Iga massaažihuviline või massöör võiks omada teadmisi skeletilihaste süsteemist, et mõista paremini liigesvaludega seotud juhtumeid. Samuti tasuks läbida ka anatoomia ja füsioloogia lühikursus massööridele, sest tundes organismi toimimist, on lihtsam nõustada klienti ja tuvastada probleemi võimalik algallikas.

Millal toimub järgmine kupumassaaži kursus?

Tulevaste kursuste ajakava leiad siit.