Kupumassaaži kursus on koostatud lääneliku massaažiteooria põhiselt, kus massaažiseansi käigus mõjutatavad skeletilihased, kasutatavad massaaživõtted, massaaživõtete suunad ja teised olulised põhimõtted saavad kursusel põhjendatud loogiliste seisukohtadega. Näiteks selgitatakse kursusel osalejatele, miks teatud massaaživõtteid tehakse silikoonkuppudega ühes suunas ning miks ei tehta teatud massaaživõtteid teises suunas või miks osa massaaživõtteid silikoonkuppudega tehakse seljal üles-alla, miks osa risti jne. Samuti lahendatakse kupumassaaži kursusel situatsioonülesandeid, et seeläbi oleks teooriat lihtsam praktikaga siduda. Näiteks kuidas teostada kupumassaaži kaelavalu, põlvevalu, seljavalu, õlavalu jne korral.
Requirements for starting a study
Kupumassaaži kursusel võivad osaleda kõik soovijad, kellel on suur huvi omandada teadmised ja oskused kupumassaažist. Eeltingimusi kursusel osalemiseks kehtestatud ei ole, sest kupumassaaž ei ole keeruline massaažiliik, mida õppida ja iseseisvalt praktiseerida. Võiks isegi väita, et tegemist on ühe lihtsaima massaažiliigiga, mis võiks olla üks esimestest massaažiliikidest, mida omandada. Kui kupumassaaži kursusel omandatakse esmased oskused silikoonkupu paigaldamiseks ning doseeritakse õli õiges koguses, siis tavaliselt kupumassaažiseanss sujub tõrgeteta.
Kupumassaaži kursus toimub ühel päeval kontaktõppevormis. Kursuse maht on 8 akadeemilist tundi, millest teooria moodustab 2 ja praktiline harjutamine 6 akadeemilist tundi.
Õpiväljundid ja kursuse järgselt väljastatavad dokumendid
Kupumassaaži kursusel hinnatakse õpiväljundite saavutatust. Õpiväljundite saavutamiseks tuleb sooritada praktiline arvestus, mis hõlmab endast kupumassaaži tervikseansi sooritamist ja situatsioonülesannete lahendamist. Õpiväljundite saavutatuse korral väljastatakse kursusel osalejale kursuse järgselt tunnistus. Kui õpiväljundeid kursuse järgselt ei saavutata, siis kursusel osalejale väljastatakse tõend.
Kursuse temaatika
Teooria
- kasutatavad õlid;
- erinevate kuppude võrdlus;
- vahendite hooldus;
- põhilised näidustused ja vastunäidustused (kupu)massaažiks;
- kupumassažiseansi ülesehituse põhimõtted;
- kupumassaažis kasutatavad massaaživõtted;
- optimaalne seansside arv kalendrikuus, ühe kupumassaažiseansi kestus, mõjutatavad keha piirkonnad jne;
- kupumassaaži mõju ainevahetusele;
- eksiarvamused ja teised tähtsad põhimõtted;
- situatsioonide lahendamine.
Praktiline harjutamine
- massaažilaua korrektne ettevalmistamine kupumassaažiks ja paarilise juhendamine;
- silikoonkuppude korrektne paigaldamine erinevate tehnikatega;
- õli(de) valik ja õige doseering;
- massaaživõtted ilma silikoonkuppudeta ning massaaživõtted silikoonkuppudega erinevates keha piirkondades: seljal, kaelal tuharatel, reitel, säärtel, õlavöötmetel, õlavartel, küünarvartel, kätel, kõhul (ja näol);
- situatsioonide lahendamine.
Kupumassaaži kursuse järgselt on mõistlik läbida ka kinesioteipimise kursus, sest lihaste loogika on mõlemal valdkonnal teatud ulatuses sarnane (erineb intensiivsuse aste). Samuti tasuks kaaluda funktsionaalse anatoomia e-kursuse läbimist, sest konkreetne e-kursus annab vajalikud teadmised, et paremini mõista skeletilihaste süsteemi. Samuti tasuks läbida inimese anatoomia ja füsioloogia e-kursus, sest tundes organismi toimimist, on lihtsam klienti nõustada ja tuvastada probleemi võimalik algallikas.
Millal toimub järgmine kupumassaaži kursus?
Tulevaste kursuste ajakava leiad siit. Kui Teil tekkis küsimusi, siis andke kindlasti sellest alloleva vormi vahendusel teada.