Kinesioloogiat defineeritakse kui liikumisõpetust. Taoline määratlus võib aga olla natukene üldine, sest kinesioloogia ühendab anatoomia, füsioloogia, füüsika jt valdkondi. Kinesioloogia on inimese liikumise teaduslik uurimine, mille eesmärk on mõista, kuidas inimkeha liigub ning kehalisele tegevusele reageerib. Kuna kinesioloogia ühendab palju erinevaid valdkondi, pole kinesioloogia e-kursust enne piisavate alusteadmiste omandamist mõistlik läbima hakata. Alles siis, kui inimkeha toimimisest on omandatud piisavalt alusteadmisi ning edukalt on läbitud kinesioloogia e-kursus, võib öelda, et olete teinud ülisuure sammu edasi, et mõista inimkeha toimimist eelkõige liigutuste konktekstis.
Õpingute alustamise tingimused
Kinesioloogia e-kursusel osalemiseks on kehtestatud kaks eeltingimust: varasemalt peab olema läbitud funktsionaalse anatoomia ja inimese anatoomia ja füsioloogia e-kursus. Põhjus seisneb selles, et eelnimetatud e-kursustel omandatakse teadmised inimkeha skeletilihastest ja teistest süsteemidest; samuti omandatakse teadmised inimkeha põhilistest liigutustest. Need teadmised on väga vajalikud selleks, et süsteemsemalt mõista tehtavaid liigutusi skeletilihaste ja liigeste kontekstis, sest kinesioloogia e-kursusel käsitletakse neid teemasid veelgi detailsemalt.
Juhul kui Teil on plaan osaleda kinesioloogia e-kursusel, saatke meile pärast e-kursusele registreerimist e-kirja teel (koolitused@multifarius.ee) koopiad inimese anatoomia ja füsioloogia ning funktsionaalse anatoomia kursuste tunnistustest. Kui olete need kursused läbinud meie juures, siis tunnistuste koopiaid saatma ei pea. Lisaks varasematele õpingutele arvestame ka töökogemust; täpsema info saamiseks võtke meiega e-kirja teel ühendust.
Õppekava maht, kestus ja struktuur
Kinesioloogia e-kursuse maht on 50 akadeemilist tundi, millest iseseisev töö (sh e-õpe) moodustab 50 akadeemilist tundi. 1 akadeemiline tund on võrdne 45 minutiga.
Kinesioloogia e-kursust saab registreerimise järgselt läbida kaks aastat. E-kursust saab läbida endale sobival ajal ja sobivas tempos, sest e-kursus põhineb salvestatud videoloengutel.
Kinesioloogia e-kursuse struktuuri leiad tulevikus siit.
Õpiväljundid ja e-kursuse järgselt väljastatavad dokumendid
Kinesioloogia e-kursusel hinnatakse õpiväljundite saavutatust. Õpiväljundite saavutamiseks tuleb sooritada valikvastustega testid ning lahendada erinevad kirjalikud ülesanded: lühiküsimustele vastamine, protsesside kirjeldamine, liigutuste analüüs jne. Samuti tuleb sooritada lõpptest ja kirjalik arvestus. Õpiväljundite saavutatuse korral väljastatakse tunnistus. Juhul kui kõiki õpiväljundeid ei saavutata, väljastatakse tõend. Tõendi väljastamise eelduseks on e-kursuse läbimine vähemalt 70% ulatuses.
Tunnistuse või tõendi saatmine Eestimaa piires on tasuta; kaugemale saatmine toimub vastavalt kokkuleppele. Soovi korral väljastame tunnistuse või tõendi ka elektrooniliselt.
E-kursuse temaatika
Kinesioloogia e-kursusel käsitletakse järgmiseid teemasid:
- kinesioloogia määratlus;
- kinesioloogia piiritlemine teistest valdkondadest;
- liigesed ja nende tüübid;
- inimkeha liigutused;
- teljed ja tasapinnad;
- lihastöörežiimid;
- skeletilihaste koostöö;
- jne.
Milliseid e-kursuseid võiks lisaks kinesioloogia e-kursusele veel läbida?
Kinesioloogia e-kursus on erinevate valdkondadega tihedalt seotud, mistõttu tasuks eriti kaaluda kinesioteipimise e-kursuse ning erinevate massaažiteemaliste e-kursuste läbimist.
Kus saab registreerida kinesioloogia e-kursusele?
Kinesioloogia e-kursusele saad registreerida siit.
Tekkis küsimus? Saada meile kiri!