Situatsioonipõhise massaaži e-kursus on koostatud lääneliku massaažiteooria põhiselt. Situatsioonipõhise massaaži e-kursuse eesmärk on aidata leida massööril erinevate probleemide (nt liigeseprobleemide) lahendamisel erisuguseid lähenemisviise. Näiteks kui inimesel valutab parem põlveliiges, tuuakse e-kursusel välja erinevad seisukohad, kuidas tema põlvevalu leevendada. Massöör saab neid teadmisi praktikas rakendada.
Õpingute alustamise tingimused
Situatsioonipõhise massaaži e-kursusel osalemiseks on kehtestatud eeltingimused. Et osaleda situatsioonipõhise massaaži e-kursusel, peavad olema täidetud vähemalt järgmised eeltingimused:
- läbitud peab olema klassikalise massaaži kursus või e-kursus;
- lisaks klassikalise massaaži kursusele või e-kursusele peab olema läbitud veel 2 massaažiteemalist kursust või e-kursust.
Juhul kui Teil on plaan osaleda situatsioonipõhise massaaži e-kursusel, saatke pärast kursusele registreerimist tunnistuste koopiad aadressile koolitused@multifarius.ee. Juhul kui olete need kursused või e-kursused läbinud meie juures, siis tunnistuste koopiaid saatma ei pea.
E-kursuse maht, kestus ja struktuur
Situatsioonipõhise massaaži e-kursuse maht on 100 akadeemilist tundi, millest iseseisev töö (sh e-õpe) moodustab 100 akadeemilist tundi. 1 akadeemiline tund on võrdne 45 minutiga. Situatsioonipõhise massaaži e-kursust saab registreerimise järgselt läbida 1 aasta. E-kursust saab läbida endale sobival ajal ja sobivas tempos, sest see põhineb salvestatud videoloengutel.
Situatsioonipõhise massaaži e-kursus koosneb kuuest põhimoodulist.
I moodul: ülevaade inimese erinevatest süsteemidest ja nende mõjutamisvõimalustest massaaži abil
Esimene moodul annab lühiülevaate inimese süsteemidest, keskendudes skeleti- ja skeletilihaste süsteemile ning massaaži mõjule nendele. Samuti käsitletakse inimkeha põhilisi liigutusi, mis on situatsioonipõhise massaaži alustalaks. Moodul pakub baasteadmisi neile, kes pole läbinud anatoomia ja füsioloogia ning funktsionaalse anatoomia kursust, aidates paremini mõista situatsioonipõhise massaaži tööpõhimõtteid inimese süsteemide kontekstis.
II moodul: situatsioonipõhise massaaži tööpõhimõte
Situatsioonipõhise massaaži e-kursuse teises moodulis analüüsitakse, mis teeb massaaži situatsioonipõhiseks. Vastus on lihtne: sellise massaaži puhul lähtutakse seatud eesmärkidest. See tähendab, et massaaži ei teostata lihtsalt üldiselt, vaid kindla eesmärgiga. Kui probleem esineb kindlas kehapiirkonnas, suunatakse massaaž sellele piirkonnale ja kuna tegutsetakse eesmärgipõhiselt, muutub massaaž situatsioonipõhiseks.
III moodul: elukutsepõhine lähenemine (vähemalt 200 eriala)
Kolmandas moodulis analüüsitakse situatsioonipõhise massaaži rakendamisvõimalusi enam kui 200 eriala vajadustele. Kuna paljud liiges- ja lihasprobleemid saavad alguse töökeskkonnast (näiteks sundasendid), on oluline, et massöör kohandaks massaaži erialaspetsiifilistele vajadustele vastavalt. Omandatud teadmised aitavad massööridel pakkuda mitmekülgset ja probleemidele suunatud lähenemist.
IV moodul: spordialapõhine lähenemine (vähemalt 200 spordiala)
Neljandas moodulis keskendutakse situatsioonipõhise massaaži kohandamisele erinevate spordialade kontekstis, analüüsides enam kui 200 spordiala. Iga spordiala sisaldab unikaalseid liigutusmalle, mis võivad põhjustada teatud lihas- ja liigeseprobleeme. Mooduli eesmärk on anda massööridele vajalikud teadmised, et nad suudaksid pakkuda kohandatud massaažiteenust, mis vastab konkreetse spordiala nõudmistele ning aitab ennetada vigastusi, toetada taastumist ja parandada sooritust.
V moodul: liigesprobleemidele keskenduv lähenemine
Viiendas moodulis keskendutakse liigesprobleemidele massaaži kontekstis. Massöörid omandavad põhjalikud teadmised levinumate liigesprobleemide põhjustest ja võimalikest leevendusviisidest, mida massaaži tehes rakendada. Mooduli eesmärk on anda osalejatele vajalikud teadmised, et nad oskaksid klienti paremini nõustada ja pakkuda massaažiga maksimaalset abi.
VI moodul: täiendavad lähenemised
Viimases moodulis vaadatakse üle ka teised lähenemised, mida saab massaaživaldkonnas rakendada. Sellel kutsealal on mitmesuguseid teooriaid, millest mõned on omavahel vastuolus. Parema arusaamise huvides vaadatakse need samuti üle, et massöör saaks võimalikult palju täiendavat infot erinevate teooriate plussidest ja miinustest. See võimaldab kliente professionaalsemalt aidata erinevate probleemide korral. Kui osatakse erinevates teooriates orienteeruda, kujuneb tõeline arusaam sellest, kuidas inimkeha tervikuna töötab ja kuidas situatsioonipõhise massaažiga saab mõjutada erinevaid inimese süsteeme.
E-kursuse temaatika
E-kursusel käsitletakse järgmiseid teemasid:
- inimkeha kui terviku mõistmine;
- erinevate seisukohtade ja teooriate tähendus ja tähtsus;
- enimlevinud liigesprobleemid ning nende käsitlus situatsioonipõhise massaaži kontekstis;
- erinevate massaažiliikide kombineerimine;
- jne.
E-kursus annab vastused järgmistele küsimustele:
- Mis on situatsioonipõhine massaaž?
- Kuidas teha massaaži kaela probleemide korral?
- Kuidas teha massaaži õlaliigese probleemide korral?
- Kuidas teha massaaži küünarliigese probleemide korral?
- Kuidas teha massaaži randmeliigese probleemide korral?
- Kuidas teha massaaži selja probleemide korral?
- Kuidas teha massaaži puusaliigese probleemide korral?
- Kuidas teha massaaži põlveliigese probleemide korral?
- Kuidas teha massaaži hüppeliigese probleemide korral?
- Kuidas kasutada situatsioonipõhist massaaži teiste probleemide korral?
- jne.
Õpiväljundid ja e-kursuse järgselt väljastatavad dokumendid
Situatsioonipõhise massaaži e-kursusel hinnatakse õpiväljundite saavutatust.
Õpiväljundite saavutamiseks tuleb sooritada valikvastustega testid ning lahendada erinevad ülesanded (lühiküsimustele vastamine jms). Samuti tuleb sooritada lõpptest ja kirjalik arvestus. Õpiväljundite saavutatuse korral väljastatakse tunnistus. Juhul kui kõiki õpiväljundeid ei saavutata, väljastatakse tõend. Tõendi väljastamise eelduseks on e-kursuse läbimine vähemalt 70% ulatuses.
Õpiväljundite hindamine toimub iga mooduli lõpus ja teatud alamoodulites. Kirjalikele ülesannetele antakse kirjalik tagasiside, mis võib võtta aega 24–72 tundi; alles seejärel, kui iseseisev töö on üle vaadatud ja tagasiside antud, saab liikuda järgmise (ala)mooduli juurde.
Tõendi ja tunnistuse saatmine Eestimaa piires on tasuta; kaugemale saatmine toimub vastavalt kokkuleppele.
Õpiväljundid
E-kursuse edukalt läbinu:
- tunneb inimese süsteeme ja massaaži mõju neile;
- mõistab situatsioonipõhise massaaži eesmärgipõhist olemust ja erinevust üldmassaažist;
- teab elukutsete eripärade mõju lihastele ja liigestele ning oskab neid teoreetilisel tasandil situatsioonipõhise massaažiga mõjutada;
- teab spordialade liigutusmalle ja nende mõju lihastele ning liigestele ning oskab neid teoreetilisel tasandil situatsioonipõhise massaažiga mõjutada;
- tunneb levinumaid liigesprobleeme ja mõistab, kuidas situatsioonipõhise massaažiga neile läheneda;
- orienteerub massaažiteooriates ja nende rakendusvõimalustes.
Hindamismeetodid
Õpiväljundite saavutatuse hindamiseks kasutatakse järgmiseid hindamismeetodeid:
- valikvastustega moodulitestid (kokku 6 testi);
- lühiküsimustele vastamine (kokku 8 teemaplokki);
- lõpptest – 40 küsimust;
- kirjalik arvestus: situatsioonülesannete lahendamine.
Milliseid e-kursuseid võiks lisaks situatsioonipõhise massaaži e-kursusele veel läbida?
Situatsioonipõhise massaaži e-kursuse järgselt on mõistlik läbida kinesioloogia e-kursus, kus õpetatakse skeletilihaste süsteemi – skeletilihaste koostöö – laiendatud käsitlust.
Juhul kui soovid massaažialased teadmised arendada ülikõrgele tasemele, tasuks kaaluda individuaalkursusel osalemist. Individuaalkursusel saab läheneda palju personaalsemalt; selle tulemusel annab teadmiste arendamisega minna märgatavalt kaugemale kui ühegi teise kursusega. Samuti on edasiliikumise tempo individuaalkursusel võrreldes tavapärases formaadis toimuvate kursustega kordades kiirem.
Kus saab registreeruda situatsioonipõhise massaaži e-kursusele?
Situatsioonipõhise massaaži e-kursusele saad registreeruda tulevikus siit.
Soovid praegust e-kursust läbida individuaalkursusena (1–2 osalejat) reaalajas Zoomis või kontaktõppes? Täpsemat infot leiad siit.
Tekkis küsimus? Saada meile kiri!