Õppeasutus TerviseRadar 

Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

Spordimassaaž

Kontaktõpe

Kursuse maht:

32 akadeemilist tundi: teooria 12 ja praktiline osa 20 akadeemilist tundi.

Kursuse lühitutvustus

Spordimassaaži kursus tähendab seda, et kursusel õpetatavad massaaživõtted ja teoreetiline pool peab tagama selle, et kursusel osaleja omandab piisavalt alusteadmisi, et iseseisvalt teostada sportlasele massaaži vastavalt sportlase erialale. Näiteks milliseid skeletilihaseid ja keha piirkondi tuleks mõjutada kuulitõukajal, milliseid massaaživõtteid sel juhul eelistada, mida vältida jne. Ei ole päris nii, et spordimassaaži kursusel õpetatakse teatud hulk võtteid, mille järel öeldakse, et olete nüüd valmis igat sportlast  masseerima. Vastupidi spordimassaaži kursusel antakse teadmised, millised erisused on erinevatel spordialadel ja milliseid lähenemisviise saab või mida tuleks kasutada. Lisaks eelnevale selgitatakse kursusel osalejatele üldpõhimõtteid treeningloogikast ja muust sarnasest. Näiteks kuidas toimub treeningute periodiseerimine, kuidas jaguneb treeningtund, mis iseärasused võivad kaasneda seoses traumadega jne. Viimati nimetatud teemadele on pühendatud iga õppepäeva õppetöö esimene osa.

Kursuse struktuur

Spordimassaaži kursus koosneb teoreetilisest kui ka praktilisest osast, millest viimane on ülekaalus. Ilma teooriata ei ole olemas ühtegi massaažiliiki, eriala, teenust jne ja ilmselt vale ei oleks ka öelda, et spordimassaažis on teooria ülimalt oluline, sest keeruline on teostada spordialaspetsiifilist masssaaži, kui massööril puuduvad teadmised konkreetsest spordialast kui ka treeningloogikast tervikuna.

Spordimassaaži kursuse praktilises osas on rõhk erinevate massaaživõtete teostamisel, mida saab või mida võiks rakendada spordimassaaži tehes vastavalt spordiala iseärasustele. Ka siin kasutame teatud spetsiifilisi lähenemisviise.

Kursuse päevaplaan

Spordimassaaži kursus toimub neljal nädalavahetuse päeval (kaks laupäeva ja kaks pühapäeva) kella 10.00-st 17.00-ni Kursuse üks päev on jagatud kolmeks õppetöö osaks. Õppetöö esimeses osas on põhirõhk teoorial, kus selgitatakse spordimassaažis kasutatavate võtete toimet, treeninguga seotud üldpõhimõtteid, spordialade iseärasusi ja muud sarnast. Õppe teises ja kolmandas osas on põhirõk teooria rakendamisel praktikas ja seda eelkõige spordialade põhiselt. See tähendab, et teatud ulatuses lahendatakse spordimassaaži kursusel situatsioonülesandeid.

Kursusel osalemise eeltingimused

Spordimassaaži kursusel võivad osaleda kõik soovijad, kellele pakub huvi spordimassaaž. Eeltingimusi kehtestatud ei ole, kuid väga soovituslik oleks, et kursusele registreerunu oleks läbinud klassikalise massaaži kursuse või on seda vahetult läbimas või läbinud mõne muu sarnase lääneliku massaažiliigi baaskursuse, mis toetaks spordimassaaži kursuse praktilist poolt. Me ei pea vajalikuks kehtestada kursusel osalemise eeltingimusi, sest praktiline koolituskogemus selgelt näitab, et isegi kui teatud massaažiliiki ei ole kursusel osaleja eelnevalt läbinud, siis reeglina ei ole see takistuseks, et omandada järgmist massaažiliiki.

Mida kursuse hind sisaldab?

Spordimassaaži kursuse hind sisaldab A4 või A5 formaadis köidetud konspekti ja massaaživõtete harjutamiseks muud vajalikku (kokkupandavad massaažilauad, õlid/kreemid, massaažilaua aluspaber, käterätikud, puhastusvahendid, jalarullid jne). Järelikult kursusel osaleja ei pea kontaktõppele tulles mitte midagi spetsiifilist kaasa võtma, vaid tulema kohale mugavas/sportlikus riietuses ja võtma kaasa vahetusjalatsid.

Päevaplaan

23. juuli - 31. juuli (kokku 4 õppepäeva: 23.07, 24.07, 30.07, 31.07.2022)

10:00 - 12:00

Õppetöö I - peamiselt teooria

12:00 - 12:45

Lõunapaus

12:45 - 14:45

Õppetöö II - peamiselt praktiline harjutamine

14:45 - 15:00

Paus

15:00 - 17:00

Õppetöö III - peamiselt praktiline harjutamine

Kursuse hind:

200 €

Registreeri kursusele

Registreerimistingimused ja õppekorraldus.
Loading gif

Kursuse hind:
200 €
Koolitaja:
Henry Kristoving
Telefon:
+372 5647 8904
E-mail:
koolitused@multifarius.ee
Kursus toimub:
Oja 12, Nõo, Eesti + Google Map

Kasutame Nõo alevikus kursuse korraldamiseks TK Tasakaal ruume. Kursus toimub hoone II korrusel. Sissepääs hoonesse kohe toidupoe kõrval olevast uksest (uks paikneb toidupoe ja lillepoe vahel). Kursuse päevaks pannakse ustele ka vastavad viited, et oleks lihtsam õiget kohta ülesse leida. Pildil kuvatud ka punane nool, kus toimub hoonesse sisenemine (selles tarbeks suurendage pilti, et paremini näha).

Sõiduautot saab parkida maja mitmele küljele, kus on reeglina olemas piisavalt parkimiskohti. Senini on parkimiskohti jagunud maja ümber või maja vahetus läheduses kõigile kursusel osalejatele.

Nõo alevik

Ruum on tunduvalt suurem, sest pildil ei ole kuvatud pinda, mis jääb pildist vasakule ja tahapoole. Pildil olev ruum sisustatakse kursuse päevaks vajamineva inventariga (toolid, lauad, projektor, projektori ekraan jne) vastavalt kursuse temaatikale. Näiteks massaažikursuse korral sisustatakse ruum massaažilaudade ja muu sarnasega.

200 €

Registreeri kursusele

Registreerimistingimused ja õppekorraldus.
Loading gif

Telli koolitus või e-kursus!

Ei leidnud kodulehelt meelepärast koolitust?
Koostame koolitusi ning e-kursuseid ka eritellimusena!
Hinnanguliselt kulub selleks aega 1-2 kuud. Eritellimusena koostatud koolituse või e-kursuse maksumus on turuhind. Näiteks: kui kinesioloogia e-kursus maksaks 50 eurot, siis ka eritellimusena tellitud kinesioloogia e-kursus maksab 50 eurot.