Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

kinesioteipimise kursus, kinesioteipimise jätkukursus

Kinesioteipimine

Sisaldab e-õpet Kontaktõpe

20. jaanuar 2024, 10:30 - 17:30

Kursuse läbiviimise keel:

eesti keel

Kursuse maht:

20 akadeemilist tundi, millest iseseisev töö (sh e-õpe) 12 ja kontaktõpe 8.

Kursuse lühitutvustus

Kinesioteipimise kursus on kombinatsioon kinesioteipimise paljudest erinevatest tehnikatest.

Kinesioteipimise kursusel omandad nii teadmised kui ka oskused, kuidas paigaldada kinesioteipi lihaspõhiselt ning millistel juhtudel konkreetset skeletilihast või skeletilihaseid võiks kinesioteipida. Lihaspõhiste tehnikate põhiliseks eesmärgiks on kinesioteibi abiga vähendada skeletilihaste pinget, et seeläbi avaldada positiivset mõju liigestele kui ka rühile tervikuna. Lihaspõhiste tehnikate kasutamisel paigaldatakse kinesioteip venituspingeta skeletilihase alguskohast kinnituskohani või vastupidi, samal ajal kliendi skeletilihast või skeletilihaseid venitades. Lihaspõhiseid tehnikaid rakendatakse kursusel erinevatesse keha piirkondadesse: kaela, kere, üla- ja alajäsemete jne skeletilihased.

Lisaks lihaspõhistele tehnikatele käsitletakse kinesioteipimise kursusel paralleelselt ka kinesioteipimise nn jätkukursuse tehnikad. Eelnev tähendab seda, et kinesioteip paigaldatakse inimkehale reeglina venituspingega, et seeläbi osaliselt muuta liigeste (ja luude) asendeid, et tagada korrektsem rüht või liigeste stabiilsus või ennetada vigastuse teket jne. Vahe lihaspõhiste tehnikatega seisneb selles, et lihaspõhiste tehnikate rakendamisel antakse inimkehale mõjutus ennekõike skeletilihase venimise teel, kuid nn jätkukursuse tehnikatel on iseloomulikum vastupidine olukord, kus kinesioteip tagab skeletilihase n-ö tugevamaks muutumise. Samas pole tegemist ainsate nn jätkukursuse tehnikatega, sest teised tehnikad, nagu lümfiringlust toetavad tehnikad, sidemete tehnikad, valupunkti tehnikad jne rakendatakse samuti kinesioteipimise kursusel. Nn jätkukursuse tehnikaid rakendatakse paralleelselt lihaspõhiste tehnikatega enamik keha piirkondadesse: sõrmed, randmed, küünarliigesed, selg, põlved, hüppeliigesed jne.

Kursuse struktuur ja päevaplaan

Kinesioteipimise kursus sisaldab nii teoreetilist kui ka praktilist poolt. Teoreetilises osas antakse ülevaade kinesioteipimise põhialustustest, kinesioteibitavatest skeletilihastest, kinesioteipimise võimalustest, erinevatest tehnikatest jne.  Praktilises osas harjutatakse kinesioteibi paigaldamist paarilisele etteantud situatsioonide põhiselt, kasutades selleks erinevaid kinesioteipimise tehnikaid.

Kinesioteipimise kursus sisaldab ka e-õpet (e-kursust). E-õpe sisaldab ennekõike videoloenguid, mis kestavad ajaliselt kokku mitu tundi. E-õppe eesmärgiks on toetada kui ka suures enamuses asedada kontaktõppe teoreetilist poolt, et tagada täiendavat aega kinesioteipimise paigaldamise harjutamiseks. Videoloengute vaatamise järgselt tuleb sooritada ka üks valikvastustega lõpptest (40 küsimust), millele on aega vastamiseks 80 minutit ja mida saab sooritada maksimaalselt 3 korda. Lõpptesti eduka sooritamise ja kontaktõppe eduka läbimise järgselt väljastatakse kursusel osalejale tunnistus.  E-õpet saab läbida enne kui ka pärast kontaktõpet. Mõistlik on e-õpet läbida enne kontaktõpet.

Kinesioteipimise kursuse esimeses õppetöö osas keskendutakse rannet ja sõrmi painutavatele ja sirutavatele skeletilihastele ning nende kinesioteipimisele. Samuti rakendatakse nendes piirkondades kinesioteipimise nn jätkukursuse tehnikaid. Teises õppetöö osas on põhirõhk õlavart liigutavatel skeletilihastel, õlavöötme skeletilihastel ja kaela liigutavatel skeletilihastel. Samuti rakendatakse ka nendes piirkondes kinesioteipimise nn jätkukursuse tehnikaid.  Kolmandas osas on põhirõhk vaagnavöötme, reie ja säärte ning kere skeletilihaste kinesioteipimisel. Ka siin rakendatakse lisaks lihaspõhistele tehnikatele ka nn jätkukursuse tehnikaid. Näiteks kinesioteibitakse hüppeliigest, jalavõlve jne.

Kursusel osalemise eeltingimused; kursuse järgselt väljastatavad dokumendid

Kinesioteipimise kursusel osalemise eeltingimused puuduvad. Kursusel võivad osaleda kõik soovijad, kes tunnevad huvi kinesioteipimise erinevate tehnikate vastu. Kinesioteibi paigaldamine ei ole loomult mitte midagi keerulist, mille tõttu ei ole pidanud me vajalikuks kehtestada kursusel osalemise eeltingimusi. Teooria poolt selgitatakse loogiliselt ja võimalikult arusaadavalt. Samuti jääb e-õpe kursusel osalejale vähemalt aastaks ajaks kättesaadavaks, et seeläbi teadmiste ununemisel saab neid hiljem e-õppe abil meenutada.

Kinesioteipimise kursuse läbimise järgselt väljastatakse Teile kas tunnistus või tõend. Tunnistuse väljastamise eelduseks on õpiväljundite saavutamine.

Mida kursuse hind sisaldab?

Kinesioteipimise kursuse hind sisaldab praktiseerimiseks kinesioteipe (tavaliselt 5 cm * 5 m), A5 formaadis köidetud konspekti, ligipääsu e-õppele (e-kursusele) ning muud vajalikku. Kursusel osaleja ei pea kontaktõppele tulles mitte midagi spetsiifilist kaasa võtma, vaid tulema kohale mugavas/sportlikus riietuses ning võtma kaasa vahetusjalatsid.

Päevaplaan

20. jaanuar (laupäev)

10:30 - 12:30

Õppetöö I: peamiselt praktiline harjutamine

12:30 - 13:15

Lõunapaus: 45 minutit

13:15 - 15:15

Õppetöö II: peamiselt praktiline harjutamine

15:15 - 15:30

Paus: 15 minutit

15:30 - 17:30

Õppetöö III: peamiselt praktiline harjutamine

kinesioteipimise kursus, kinesioteipimise jätkukursus
Kursuse hind:

100 €

Registreeri kursusele

Registreerimistingimused ja õppekorraldus
Loading gif

Kursuse hind:
100 €
Koolitaja:
Henry Kristoving
E-mail:
koolitused@multifarius.ee
Kursus toimub:
Oja 12, Nõo, Eesti + Google Map

Kasutame Nõo alevikus kursuse korraldamiseks TK Tasakaal ruume. Kursus toimub hoone II korrusel. Sissepääs hoonesse kohe toidupoe kõrval olevast uksest (uks paikneb toidupoe ja lillepoe vahel). Kursuse päevaks pannakse ustele ka vastavad viited, et oleks lihtsam õiget kohta ülesse leida. Pildil kuvatud ka punane nool, kus toimub hoonesse sisenemine (selles tarbeks suurendage pilti, et paremini näha).

Sõiduautot saab parkida maja mitmele küljele, kus on reeglina olemas piisavalt parkimiskohti. Senini on parkimiskohti jagunud maja ümber või maja vahetus läheduses kõigile kursusel osalejatele.

Nõo alevik

Ruum on tunduvalt suurem, sest pildil ei ole kuvatud pinda, mis jääb pildist vasakule ja tahapoole. Pildil olev ruum sisustatakse kursuse päevaks vajamineva inventariga (toolid, lauad, projektor, projektori ekraan jne) vastavalt kursuse temaatikale. Näiteks massaažikursuse korral sisustatakse ruum massaažilaudade ja muu sarnasega.

100 €

Registreeri kursusele

Registreerimistingimused ja õppekorraldus
Loading gif