Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • Sündmus on juba möödunud.
kinesioteipimise kursus, kinesioteipimise jätkukursus

Kinesioteipimine, I osa (lihaspõhised tehnikad)

Kontaktõpe

29. august, kell 10:30 - 17:00

Kursuse maht:

7,25 akadeemilist tundi (teooria 2,25h + praktiline osa 5h)

Kursuse lühitutvustus

Kinesioteipimise kursuse esimeses osas omandad oskused, kuidas paigaldada kinesioteipi lihaspõhiselt ning saad teadmised, millistel juhtudel konkreetset skeletilihast või skeletilihaseid tuleks kinesioteipida. Lihaspõhiste tehnikate põhiliseks eesmärgiks on kinesioteibi abiga vähendada skeletilihaste pinget, mis  avaldab positiivset mõju liigestele. Lihaspõhiste tehnikate kasutamisel paigaldatakse kinesioteip lihase alguskohast kinnituskohani või vastupidi, samal ajal skeletilihast või skeletilihaseid venitades. Kursusel õpitakse kinesioteipima enamik keha piirkondi (kael, kere, üla- ja alajäsemed, õlavööde jne).

Kursuse struktuur

Kursus sisaldab nii teooriat kui ka praktilist osa. Teoorias tuuakse nimeliselt esile skeletilihased, mida kinesioteibitakse ning millist mõju võib kinesioteipimine avaldada inimkehale, kui kinesioteipida konkreetset skeletilihast või skeletilihaseid. Teoorias selgitatakse ka seda, kuidas tuleb skeletilihast korrektselt venitada, et seeläbi saada kinesioteibist maksimaalne kasu. Praktilises osas harjutatakse kinesioteibi paigaldamist paarilisele etteantud situatsioonide põhiselt.

Kursuse päevaplaan

Esimeses õppetöö osas keskendutakse teooriale, kus antakse ülevaade kinesioteibi olulisematest põhimõtetest. Esimese õppetöö osa lõpus paigaldatakse kinesioteibid rannet painutavatele ja sirutavatele skeletilihastele. Teises õppetöö osas on põhirõhk õlavart liigutavatel skeletilihastel, õlavöötme skeletilihastel ja kaela liigutavatel skeletilihastel. Samuti selgitatakse, millal võiks konkreetseid skeletilihaseid kinesioteipida. Kolmandas osas on põhirõhk vaagnavöötme, reie ja säärte ning kere skeletilihastel. Ka siin antakse ülevaade, mis juhtudel võiks eelnimetatud keha piirkondi kinesioteipida.

Kursusel osalemise eeltingimused

Kursusel osalemise eeltingimused puuduvad. Kursusel võivad osaleda kõik soovijad, kes tunnevad huvi kinesioteipimise lihaspõhiste tehnikate osas. Kinesioteibi paigaldamine ei ole loomult raske, mille tõttu ei ole me pidanud vajalikuks kehtestada kursusel osalemise eeltingimusi. Teooria poolt selgitatakse loogiliselt ja arusaadavalt ning juhul kui keegi tunneb, et sooviks teadmisi hiljem veelgi edasi arendada, siis funktsionaalse anatoomia e-kursus on hea võimalus selleks.  Eelnimetatud kursusel antakse põhjalik ülevaade skeletilihastest, kus skeletilihaste paiknemist analüüsitakse ka kinesioteipimise vaates.

Mida sisaldab kursuse hind?

Kursuse hind sisaldab praktiseerimiseks kinesioteipe, kääre ja köidetud konspekti. Kõik vajaminevad vahendid kinesioteibi paigaldamise harjutamiseks on meie poolt. Kursusel osaleja ei pea kursusele tulles midagi spetsiifilist kaasa võtma.

Päevaplaan

29. august

10:30 - 12:00

Õppetöö I (peamiselt teooria)

12:00 - 12:45

Lõunapaus

12:45 - 14:45

Õppetöö II (peamiselt praktiline harjutamine)

14:45 - 15:00

Paus

15:00 - 17:00

Õppetöö III (peamiselt praktiline harjutamine)

kinesioteipimise kursus, kinesioteipimise jätkukursus
Kursuse hind:

80 €

Kursusele ei saa enam registreerida, sest maksimaalne osalejate arv on täitunud.

Kursuse hind:
80 €
Koolitaja:
Henry Kristoving
Telefon:
+372 5647 8904
E-mail:
henry.kristoving@multifarius.ee
Kursus toimub:
Oja 12, Nõo, Eesti + Google Map

Kasutame Nõo alevikus kursuse korraldamiseks TK Tasakaal ruume. Kursus toimub II korrusel. Sissepääs hoonesse kohe toidupoe kõrval olevast uksest. Kursuse ajaks pannakse ustele vastavad viited.

Ruum on tunduvalt suurem, sest pildil ei ole kuvatud pinda, mis jääb pildist vasakule ja tahapoole.

Nõo alevik
Pildil olev ruum sisustatakse kursuse ajaks vajamineva inventariga.

80 €

Kursusele ei saa enam registreerida, sest maksimaalne osalejate arv on täitunud.

Telli koolitus või e-kursus!

Ei leidnud kodulehelt meelepärast koolitust?
Koostame koolitusi ning e-kursuseid ka eritellimusena!
Hinnanguliselt kulub selleks aega 1-2 kuud. Eritellimusena koostatud koolituse või e-kursuse maksumus on turuhind. Näiteks: kui kinesioloogia e-kursus maksaks 50 eurot, siis ka eritellimusena tellitud kinesioloogia e-kursus maksab 50 eurot.