Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • Sündmus on juba möödunud.
kinesioteipimise kursus, kinesioteipimise jätkukursus

Kinesioteipimine (2 in 1)

Sisaldab e-õpet Kontaktõpe

12. november, kell 10:00 - 17:00

Kursuse maht:

15 akadeemilist tundi, millest teooria 7 t ja praktiline osa 8 t.

Kursuse lühitutvustus

Kinesioteipimise kursuse 2 in 1 tähendab seda, et kui varasemalt oli meil kinesioteipimise esimese osa kursus (lihaspõhised tehnikad) ühel päeval ja kinesioteipimise teise kursus (nn jätkukursuse tehnikad) teisel päeval, siis nüüd oleme tehniliste võimaluste arenemise tulemusel kaks kursust liitnud üheks tervikuks ehk teinud kahest kontaktõppepäevast ühe pikema kontaktõppepäeva ning lisandunud on e-õpe (videoloengud)! Kuna teooria moodustab kinesioteipimise kursusel päris suure osas, siis oleme lahendanud kinesioteipimise kursuse sel viisil, et teooria edaspidiselt toimub suures ulatuses veebis e-kursusena. Väga üksikud teemad teooria osas tulevad teemaks kontaktõppel.

Jätsime varasemad kursuse kirjeldused samas stiilis, lihtsalt nüüd käsitletakse kontaktõppepäeval kahte asja paralleelselt. Näiteks kui kinesioteibitakse ülajäsemeid, siis praktiseeritakse nii lihaspõhiseid kui ka teisi kinesioteipimise tehnikaid. E-õppes ehk videoloengutes selgitatakse, miks vastavaid piirkondi kinesioteibitakse ning kuhu võiks kinesioteibi toime avalduda. Järelikult e-õpe ja praktiline osa täiendavad üksteist.

Kinesioteipimise esimese osa kursus – lihaspõhised tehnikad

Kinesioteipimise kursuse esimeses osas omandad oskused, kuidas paigaldada kinesioteipi lihaspõhiselt ning saad teadmised, millistel juhtudel konkreetset skeletilihast või skeletilihaseid tuleks/võiks kinesioteipida. Kinesioteipimise lihaspõhiste tehnikate põhieesmärgiks on kinesioteibi abiga vähendada skeletilihaste pinget, mis  avaldab positiivset mõju liigestele kui ka rühile tervikuna. Lihaspõhiste tehnikate kasutamisel paigaldatakse kinesioteip venituspingeta skeletilihase alguskohast kinnituskohani või vastupidi, samal ajal kliendi skeletilihast või skeletilihaseid venitades.

Kinesioteipimise esimese osa kursusel õpitakse kinesioteipima enamik keha piirkondi (kael, kere, üla- ja alajäsemed, õlavööde jne).

Kinesioteipimise teise osa kursus – nn jätkukursuse tehnikad

Kinesioteipimise teise osa kursusel omandatakse oskused ja teadmised kinesioteipimise nn jätkukursuse tehnikate osas. Eelnev tähendab seda, et kinesioteip paigaldatakse inimkehale reeglina venituspingega, et seeläbi muuta liigeste (ja luude) asendeid, et tagada korrektne rüht või liigeste stabiilsus või ennetada vigastuse teket jne. Vahe lihaspõhiste tehnikatega esineb selles osas, et lihaspõhiste tehnikate kasutamisel antakse mõjutus inimkehale skeletilihase või skeletilihaste venimise teel, kuid nn jätkukursuse tehnikatele on iseloomulikum vastupidine olukord, kus tagatakse soodne pinnas, et skeletilihas  muutuks tugevamaks (lüheneks). Samas pole tegemist ainsa mehhanismiga, sest jätkukursusel harjutatakse ka teisi tehnikaid. Näiteks lümfiringlust toetavad tehnikad, et seeläbi aidata tursetel väheneda.

Kinesioteipimise teise osa kursusel kinesioteibitakse enamik keha piirkondi (sõrmed, randmed, küünarliiges, selg, põlved, hüppeliiges jne).

Kursuse struktuur

Kinesioteipimise kursus sisaldab nii teoreetilist kui ka praktilist osa. Teoreetilises osas antakse ülevaade kinesioteipimise põhialustustest, skeletilihastest, kinesioteipimise tehnikatest jne.  Praktilises osas harjutatakse kinesioteibi paigaldamist paarilisele etteantud situatsioonide põhiselt, kasutades selleks erinevaid kinesioteipimise tehnikaid (lihaspõhised tehnikad, lümfiringlust toetavad tehnikad, valupunkti tehnikad, sidemete tehnikad jne). Näiteks hallux valgus´t on kordades lihtsam mõjutada nn jätkukursuse tehnikatega kui lihaspõhiste tehnikatega, seega lähenetakse probleemile erinevate tehnikatega. Neid näiteid on mitmeid veel, kuid eelnev peaks andma piisava ülevaate nn jätkukursuse tehnikate olemusest.

Kinesioteipimise e-kursus ehk teooria osa koosneb videoloengutest, mis kestavad ajaliselt kokku ligemale 5 tundi. Videoloengute järgselt tuleb sooritada üks valikvastustega lõpptest (40 küsimust, aega vastamiseks 80 minutit). Lõpptesti saab sooritada maksimaalselt 4 korda. E-kursuse osa on mõistlik läbida enne kontaktõpet, aga saab läbida ka pärast kontaktõppe toimumist. E-kursust saab läbida endale sobival ajal, sobivas kohas ja sobivas tempos. E-õpe jääb kursusel osalejatele avatuks vähemalt 6 kuuks.

Kursuse päevaplaan

Kinesioteipimise kursuse esimeses õppetöö osas keskendutakse rannet ja sõrmi painutavatele ja sirutavatele skeletilihastele ning nende kinesioteipimisele. Samuti rakendatakse nendes piirkondades nn jätkukursuse tehnikaid (näiteks fikseerimised). Teises õppetöö osas on põhirõhk õlavart liigutavatel skeletilihastel, õlavöötme skeletilihastel ja kaela liigutavatel skeletilihastel. Samuti rakendatakse ka nendes piirkondes nn jätkukursuse tehnikaid.  Kolmandas osas on põhirõhk vaagnavöötme, reie ja säärte ning kere skeletilihastel. Ka siin rakendatakse lisaks lihaspõhistele tehnikatele jätkukursuse tehnikaid (näiteks jalavõlvide kinesioteipimine).

Kursusel osalemise eeltingimused

Kinesioteipimise kursusel osalemise eeltingimused puuduvad. Kursusel võivad osaleda kõik soovijad, kes tunnevad huvi kinesioteipimise erinevate tehnikate osas. Kinesioteibi paigaldamine ei ole loomult midagi keerulist, mille tõttu ei ole me pidanud vajalikuks kehtestada kursusel osalemise eeltingimusi. Teooria poolt selgitatakse kursusel loogiliselt ja arusaadavalt ning e-õppe osa jääb kursusel oselajale vähemalt pooleks aastaks kättesaadavaks, et seeläbi teadmiste ununemisel saab hiljem meenutada, mida kursusel õpiti.

Mida kursuse hind sisaldab?

Kinesioteipimise kursuse hind sisaldab praktiseerimiseks kinesioteipe (tavaliselt 5 cm * 5 m), erinevates suurustes kääre, A5 formaadis köidetud konspekti, tasuta ligipääsu e-kursusele vähemalt kuueks kuuks jne. Kõik vajaminevad asjad kinesioteibi paigaldamise harjutamiseks on meie poolt. Kursusel osaleja ei pea kontaktõppele tulles midagi spetsiifilist kaasa võtma, vaid tulema kohale mugavas/sportlikus riietuses.

Varasemate kinesioteipimise kursuste maksumus kahe päeva eest oli 80+80 = 160 eurot. Praeguses versioonis toimuva kinesioteipimise kursuse maksumus on kõigest 100 eurot. Hinna kalkulatsioon on tehtud sel viisil, et e-õpe on kinesioteipimise kontaktõppes osalejatele tasuta! Kes on meie juures varasemalt läbinud kinesioteipimise esimese osa kursuse (lihaspõhised tehnikad), kuid teist osa ei ole läbinud, kuid soovib ka nn jätkukursuse tehnikad selgeks saada, siis praegusele kursusele registreerudes rakendub Teile soodustus 50% ehk praeguse kursuse maksumus on 50 eurot.

Päevaplaan

12. november (laupäev)

10:00 - 12:00

Õppetöö I (peamiselt praktiline harjutamine)

12:00 - 12:45

Lõunapaus (45 minutit)

12:45 - 14:45

Õppetöö II (peamiselt praktiline harjutamine)

14:45 - 15:00

Paus (15 minutit)

15:00 - 17:00

Õppetöö III (peamiselt praktiline harjutamine)

kinesioteipimise kursus, kinesioteipimise jätkukursus
Kursuse hind:

100 €

Kursusele ei saa enam registreerida, sest maksimaalne osalejate arv on täitunud.

Kursuse hind:
100 €
Koolitaja:
Henry Kristoving
Telefon:
+372 5647 8904
E-mail:
koolitused@multifarius.ee
Kursus toimub:
Johan Laidoneri plats 8, Viljandi, Eesti + Google Map

Kursus toimub Park Hotell Viljandi seminariruumis.

 

 

100 €

Kursusele ei saa enam registreerida, sest maksimaalne osalejate arv on täitunud.