Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

kinesioteipimise kursus, kinesioteipimise jätkukursus

Кинезиотейпирование

Kontaktõpe

18. november - 19. november

Kursuse läbiviimise keel:

vene keel

Kursuse maht:

18 akadeemilist tundi, millest kontaktõpe 16 ja iseseisev töö 2.

Kursuse lühitutvustus

Kinesioteipimise kursus on kombinatsioon kinesioteipimise paljudest erinevatest tehnikatest.

Kinesioteipimise kursusel omandad nii teadmised kui ka oskused, kuidas paigaldada kinesioteipi lihaspõhiselt ning millistel juhtudel konkreetset skeletilihast või skeletilihaseid võiks kinesioteipida. Lihaspõhiste tehnikate põhiliseks eesmärgiks on kinesioteibi abiga vähendada skeletilihaste pinget, et seeläbi avaldada positiivset mõju liigestele kui ka rühile tervikuna. Lihaspõhiste tehnikate kasutamisel paigaldatakse kinesioteip venituspingeta skeletilihase alguskohast kinnituskohani või vastupidi, samal ajal kliendi skeletilihast või skeletilihaseid venitades. Lihaspõhiseid tehnikaid rakendatakse kursusel erinevatesse keha piirkondadesse: kaela, kere, üla- ja alajäsemete jne skeletilihased.

Lisaks lihaspõhistele tehnikatele käsitletakse kinesioteipimise kursusel paralleelselt ka kinesioteipimise nn jätkukursuse tehnikad. Eelnev tähendab seda, et kinesioteip paigaldatakse inimkehale reeglina venituspingega, et seeläbi osaliselt muuta liigeste (ja luude) asendeid, et tagada korrektsem rüht või liigeste stabiilsus või ennetada vigastuse teket jne. Vahe lihaspõhiste tehnikatega seisneb selles, et lihaspõhiste tehnikate rakendamisel antakse inimkehale mõjutus ennekõike skeletilihase venimise teel, kuid nn jätkukursuse tehnikatel on iseloomulikum vastupidine olukord, kus kinesioteip tagab skeletilihase n-ö tugevamaks muutumise. Samas pole tegemist ainsate nn jätkukursuse tehnikatega, sest teised tehnikad, nagu lümfiringlust toetavad tehnikad, sidemete tehnikad, valupunkti tehnikad jne rakendatakse samuti kinesioteipimise kursusel. Nn jätkukursuse tehnikaid rakendatakse paralleelselt lihaspõhiste tehnikatega enamik keha piirkondadesse: sõrmed, randmed, küünarliigesed, selg, põlved, hüppeliigesed jne.

Kursuse struktuur ja päevaplaan

Kinesioteipimise kursus sisaldab nii teoreetilist kui ka praktilist poolt. Teoreetilises osas antakse ülevaade kinesioteipimise põhialustustest, kinesioteibitavatest skeletilihastest, kinesioteipimise võimalustest, erinevatest tehnikatest jne.  Praktilises osas harjutatakse kinesioteibi paigaldamist paarilisele etteantud situatsioonide põhiselt, kasutades selleks erinevaid kinesioteipimise tehnikaid.

Kinesioteipimise kursuse esimeses õppetöö osas keskendutakse rannet ja sõrmi painutavatele ja sirutavatele skeletilihastele ning nende kinesioteipimisele. Samuti rakendatakse nendes piirkondades kinesioteipimise nn jätkukursuse tehnikaid. Teises õppetöö osas on põhirõhk õlavart liigutavatel skeletilihastel, õlavöötme skeletilihastel ja kaela liigutavatel skeletilihastel. Samuti rakendatakse ka nendes piirkondes kinesioteipimise nn jätkukursuse tehnikaid.  Kolmandas osas on põhirõhk vaagnavöötme, reie ja säärte ning kere skeletilihaste kinesioteipimisel. Ka siin rakendatakse lisaks lihaspõhistele tehnikatele ka nn jätkukursuse tehnikaid. Näiteks kinesioteibitakse hüppeliigest, jalavõlve jne.

Необходимые условия для участия в курсе; документы, выдаваемые по окончании курса

Для участия в курсе кинезиотейпирования нет никаких предварительных условий. Курс открыт для всех, кто интересуется различными техниками кинезиотейпирования. Применение кинезиотейпирования на теле человека не представляет особой сложности, поэтому мы не считаем нужным выдвигать какие-либо дополнительные условия для участия в курсе. Кроме того, в нем теория объясняется так просто, как это возможно.

По окончании курса кинезиотейпирование выдаётся свидетельство или справка. Справку выдаётся на основании достижения результатов обучения.

Что входит в стоимость курса?

В стоимость курса кинезиотейпирование входит кинезиотейпы (обычно 5 см * 5 м) для занятий, переплетённый буклет формата А5, доступ к электронному обучению (электронному курсу) и другие необходимые вещи. Участнику не нужно брать с собой на контактный курс ничего особенного, но следует прийти в удобной/спортивной одежде.

Päevaplaan

18. november - 19. november (laupäev ja pühapäev)

10:30 - 12:30

Õppetöö: peamiselt praktiline harjutamine

12:30 - 13:15

Lõunapaus: 45 minutit

13:15 - 15:15

Õppetöö: peamiselt praktiline harjutamine

15:15 - 15:30

Paus: 15 minutit

15:30 - 17:30

Õppetöö: peamiselt praktiline harjutamine

kinesioteipimise kursus, kinesioteipimise jätkukursus
Kursuse hind:

160 €

Kursuse hind:
160 €
Koolitaja:
Henry Kristoving
E-mail:
koolitused@multifarius.ee
Kursus toimub:
Sauna 1, Audru (Pärnu), Eesti + Google Map

Pildil olev ruum sisustatakse kursuse päevaks vajamineva inventariga. Näiteks massaažikursuse korral sisustatakse ruum massaažilaudade ja muu sarnasega.

160 €