Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • Sündmus on juba möödunud.
rasedate kinesioteipimine

Kinesioteipimine, 2. osa (nn jätkukursuse tehnikad)

Kontaktõpe

10. aprill, kell 10:30 - 17:00

Kursuse maht:

7,25 akadeemilist tundi (teooria 2,25 h + praktiline osa 5 h)

Kursuse lühitutvustus

Kinesioteipimise 2. osa kursusel omandatakse kinesioteipimise nn jätkukursuse tehnikad. Eelnev tähendab seda, et kinesioteip paigaldatakse inimkehale reeglina venituspingega, et seeläbi muuta liigeste (ja luude) asendeid, et tagada korrektne rüht või liigeste stabiilsus või ennetada vigastuse teket jne. Vahe lihaspõhiste tehnikatega esineb selles osas, et lihaspõhiste tehnikate kasutamisel antakse mõjutus inimkehale lihase venimise teel, kuid jätkukursusel on pigem iseloomulik vastupidine olukord, kus tagatakse soodne pinnas skeletilihase tugevamaks muutmisel. Samas pole tegemist ainsa mehhanismiga, sest jätkukursusel harjutatakse ka teisi tehnikaid. Näiteks lümfiringlust toetavad tehnikad.

Kinesioteipimise 2. osa kursusel kinesioteibitakse enamik keha piirkondi (sõrmed, randmed, küünarliiges, selg, põlved, hüppeliiges jne), kasutades selleks erinevaid kinesioteipimise tehnikaid.

Kursuse struktuur

Kinesioteipimise 2. osa kursus on jagatud kolme ossa, kus esimeses osas kinesioteibitakse peamiselt ülajäsemeid, teises osas peamiselt kere piirkonda ning kolmandas osas kinesioteibitakse eelkõige alajäsemeid. Süsteem on sarnane kinesioteipimise kursuse 1. osaga, sest eesmärgiks on luua täiendav pinnas lihaspõhiste tehnikate maksimaliseerimiseks läbi jätkukursuse tehnikate. Samas on teatud keha piirkondades lihaspõhiste tehnikate kasutamisel teatud puudujäägid, seetõttu aitavad jätkukursuse tehnikad seda kompenseerida. Näiteks hallux valgus´t on kordades lihtsam mõjutada jätkukursuse tehnikatega kui lihaspõhiste tehnikatega. Sama on ka põlvetraumade jms korral. Ka jalavõlvide kuju on lihtsam mõjutada jätkukursuse tehnikatega.  Neid näiteid on mitmeid veel, kuid eelnev peaks andma piisava ülevaate jätkukursuse tehnikate olemusest.

Kursusel harjutatakse lümfiringlust toetavaid tehnikaid, valupunkti tehnikaid, sidemete tehnikaid jne. Neid nimetusi on mitmeid erinevaid, kuid süsteemilt on nad kõik sarnased, kus põhirõhk on kinesioteibi venituspinge optimeerimisel, et seeläbi tagada inimkeha korrektsioon soovitud suunas.

Kursusel osalemise eeltingimused

Kinesioteipimise 2. osa kursusel osalemise eeltingimused puuduvad. Soovituslik on, et kursusele registreerunu oleks läbinud või on vahetult läbimas kinesioteipimise 1. osa kursust (lihaspõhised tehnikad), sest see lihtsustab jätkukursusel osaliselt kinesioteipimise loogikast arusaamist. Samas on kinesioteipimise 1. ja 2. osa kursuse tehnikad oma loomult niivõrd erinevad, seetõttu ei ole suures pildis vahet, mis järjekorras kinesioteipimise kursuseid läbitakse. Seetõttu võivad kinesioteipimise 2. osa kursusel osaleda kõik huvilised, kes ei ole läbinud kas siis meie või kellegi teise poolt korraldatavat kinesioteipimise lihaspõhiste tehnikate kursust.

Mida sisaldab kursuse hind?

Kinesioteipimise 2. osa kursuse hind sisaldab praktiseerimiseks kinesioteipe (tavaliselt 5 cm * 5 m), erinevates suurustes kääre, köidetud konspekti ja muud vajalikku. Ühesõnaga kõik vajaminevad asjad kinesioteibi paigaldamise harjutamiseks on meie poolt. Kursusel osaleja ei pea kursusele tulles mitte midagi spetsiifilist kaasa võtma, vaid tulema kohale mugavas/sportlikus riietuses ja omandama uued oskused.

Päevaplaan

10. aprill

10:30 - 12:00

Õppetöö I

12:00 - 12:45

Lõunapaus (45 minutit)

12:45 - 14:45

Õppetöö II

14:45 - 15:00

Paus (15 minutit)

15:00 - 17:00

Õppetöö III

rasedate kinesioteipimine
Kursuse hind:

80 €

Kursusele ei saa enam registreerida, sest maksimaalne osalejate arv on täitunud.

Kursuse hind:
80 €
Koolitaja:
Henry Kristoving
Telefon:
+372 5647 8904
E-mail:
koolitused@multifarius.ee
Kursus toimub:
Oja 12, Nõo, Eesti + Google Map

Kasutame Nõo alevikus kursuse korraldamiseks TK Tasakaal ruume. Kursus toimub hoone II korrusel. Sissepääs hoonesse kohe toidupoe kõrval olevast uksest (uks paikneb toidupoe ja lillepoe vahel). Kursuse päevaks pannakse ustele ka vastavad viited, et oleks lihtsam õiget kohta ülesse leida. Pildil kuvatud ka punane nool, kus toimub hoonesse sisenemine (selles tarbeks suurendage pilti, et paremini näha).

Sõiduautot saab parkida maja mitmele küljele, kus on reeglina olemas piisavalt parkimiskohti. Senini on parkimiskohti jagunud maja ümber või maja vahetus läheduses kõigile kursusel osalejatele.

Nõo alevik

Ruum on tunduvalt suurem, sest pildil ei ole kuvatud pinda, mis jääb pildist vasakule ja tahapoole. Pildil olev ruum sisustatakse kursuse päevaks vajamineva inventariga (toolid, lauad, projektor, projektori ekraan jne) vastavalt kursuse temaatikale. Näiteks massaažikursuse korral sisustatakse ruum massaažilaudade ja muu sarnasega.

80 €

Kursusele ei saa enam registreerida, sest maksimaalne osalejate arv on täitunud.