Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • Sündmus on juba möödunud.
kinesioteipimise kursus, kinesioteipimise jätkukursus

Kinesioteipimine, 1. osa (lihaspõhised tehnikad)

Kontaktõpe

Kursuse maht:

7,25 akadeemilist tundi (teooria 2,25h + praktiline osa 5h)

Kursuse lühitutvustus

Kinesioteipimise kursuse esimeses osas omandad oskused, kuidas paigaldada kinesioteipi lihaspõhiselt ning saad teadmised, millistel juhtudel konkreetset skeletilihast või skeletilihaseid tuleks kinesioteipida. Lihaspõhiste tehnikate põhiliseks eesmärgiks on kinesioteibi abiga vähendada skeletilihaste pinget, mis  avaldab positiivset mõju liigestele kui ka rühile tervikuna. Lihaspõhiste tehnikate kasutamisel paigaldatakse kinesioteip venituspingeta skeletilihase alguskohast kinnituskohani või vastupidi, samal ajal skeletilihast või skeletilihaseid venitades.

Kinesioteipimise kursusel õpitakse kinesioteipima enamik keha piirkondi (kael, kere, üla- ja alajäsemed, õlavööde jne).

Kursuse struktuur

Kinesioteipimise esimese osa kursus sisaldab nii teoreetilist kui ka praktilist osa. Teoorias tuuakse nimeliselt esile skeletilihased, mida kinesioteibitakse ning millist mõju võib konkreetse skeletilihase kinesioteipimine inimkehale avaldada. Teoorias kui ka praktikas selgitatakse ka seda, kuidas tuleb konkreetset skeletilihast või skeletilihaseid korrektselt venitada, et seeläbi saada kinesioteibi toimest maksimaalne kasu. Praktilises osas tervikuna harjutatakse kinesioteibi paigaldamist paarilisele etteantud situatsioonide põhiselt.

Kursuse ajaplaan

Kinesioteipimise lihaspõhiste tehnikate kursuse esimeses õppetöö osas keskendutakse teooriale, kus antakse ülevaade kinesioteibi olulisematest põhimõtetest. Esimese õppetöö osa lõpus paigaldatakse kinesioteibid rannet ja sõrmi painutavatele ja sirutavatele skeletilihastele. Teises õppetöö osas on põhirõhk õlavart liigutavatel skeletilihastel, õlavöötme skeletilihastel ja kaela liigutavatel skeletilihastel. Samuti selgitatakse, millal võiks konkreetseid skeletilihaseid kinesioteipida. Kolmandas ja neljandas õppetöö osas on põhirõhk vaagnavöötme, reie ja säärte ning kere skeletilihastel. Ka siin antakse ülevaade, mis juhtudel võiks eelnimetatud keha piirkondi kinesioteipida.

Kursusel osalemise eeltingimused

Kinesioteipimise esimese osa kursusel osalemise eeltingimused puuduvad. Kursusel võivad osaleda kõik soovijad, kes tunnevad huvi kinesioteipimise lihaspõhiste tehnikate osas. Kinesioteibi paigaldamine ei ole loomult midagi keerulist, mille tõttu ei ole me pidanud vajalikuks kehtestada kursusel osalemise eeltingimusi. Teooria poolt selgitatakse loogiliselt ja arusaadavalt ning juhul kui keegi tunneb, et sooviks teadmisi hiljem veelgi süvendatult edasi arendada, siis funktsionaalse anatoomia e-kursus on hea võimalus selleks.  Eelnimetatud kursusel antakse põhjalik ülevaade skeletilihastest, kus skeletilihaste paiknemist analüüsitakse ka kinesioteipimise lihaspõhiste tehnikate vaates.

Mida sisaldab kursuse hind?

Kursuse hind sisaldab praktiseerimiseks kinesioteipe (tavaliselt 5 cm * 5 m), erinevates suurustes kääre, köidetud konspekti ja muud vajalikku. Ühesõnaga kõik vajaminevad vahendid kinesioteibi paigaldamise harjutamiseks on meie poolt. Kursusel osaleja ei pea kursusele tulles mitte midagi spetsiifilist kaasa võtma, vaid tulema kohale mugavas/sportlikus riietuses.

Päevaplaan

11. mai - 12. mai (kursus toimub kahel järjestikusel õhtul - K ja N)

18:00 - 19:25

Õppetöö I, III

19:25 - 19:35

Mikropaus

19:35 - 21:00

Õppetöö II, IV

kinesioteipimise kursus, kinesioteipimise jätkukursus
Kursuse hind:

80 €

Kursuse hind:
80 €
Koolitaja:
Henry Kristoving
Telefon:
+372 5647 8904
E-mail:
koolitused@multifarius.ee
Kursus toimub:
Laeva 1, Tallinn, Eesti + Google Map

Kursus toimub Citybox Tallinn hotelli konverentsiruumis “Midibox”, mis paikneb hotelli kolmandal korrusel. “Midibox” jääb liftist tulles vasakut kätt, sealt esimesest uksest läbi ja kohe esimene uks paremat kätt.

Konverentsiruum “Midibox” sisustatakse kursuse päevaks klassiruumi stiilis (pilt hetkel teatristiilis, kus puuduvad lauad).

80 €