Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

Funktsionaalne anatoomia (õhtune kursus)

10. detsember 2019, kell 17:30 - 17. märts 2020, kell 20:45

160 €
skeletilihased, funktsionaalne anatoomia, funktsionaalse anatoomia, müofastsiaalsed liinid, Lihaspõhiste situatsioonülesannete lahendamine

Koolituse õppekava (sh läbitavad teemad) leiad siit.

Koolituse päevaplaan:
  • 17.30-19.00 (õppetöö)
  • 19.00-19-15 (paus)
  • 19-15-20.45 (õppetöö)
  • Kokku: 8 õhtut (10.12, 17.12, 07.01, 21.01, 04.02, 18.02, 3.03, 17.03)

Kursuse maht: 100 akadeemilist tundiKursuse lühitutvustus

Funktsionaalne anatoomia kursusel õpid selgeks üle 100 erineva skeletilihase, teades kursuse lõpus nii lihaste eesti- kui ka ladinakeelset nimetust. Samuti omandatakse kursusel teadmised lihaste algus- ja kinnituskohtadest ja seeläbi tuletatakse lihase funktsioonid ja erialane terminoloogia (painutus, sirutus, eemaldamine, lähendamine, rotatsioonid jne). Tegemist on kursusega, mis loob aluse selleks, et kuidas toimib inimkeha skeletilihaste tasandil. Nt millised lihased vastutavad rühi muutuste eest ehk mis lihased tekitavad nõgusselgsust, mis lihased sirgselgsust või millised lihased muutuvad nõrgaks lampjalgsuse korral, millised lihased moodustavad jällegi jalavõlvid (pikivõlvid ja ristivõlv) jne. Samuti tuuakse kursusel põnevaid näiteid, kus selgitatakse seda, kuidas rinnalihaste pinge soodustab kaelavalude teket, kuidas reielihaste pinge soodustab ka kaelavalude teket ja samas vähendab puusaliigese liikumist jne. Inimkeha saab sellel kursusel täiesti uue dimensiooni. Samuti süsteemsuse arendamiseks käsitletakse kursusel müofastsiaalseid liine ja triggerpunkte.

Sellel kursusel omandatakse ka sellised teadmised, kus selgitatakse, et milliseid lihaseid võiks massaažiga mõjutada massöör, milliseid lihaseid võiks treeninguga venitada, milliseid treeninguga tugevdada, miks kinesioteibitakse ühe probleemi korral teatud lihaseid ja miks teisel juhul teisi jne. Samuti luuakse tihedaid seoseid massaaži, füsioteraapia, treeningu, kinesioteipimise ja muu sarnaste valdkondade vahel, et paremini edasi arendada loogikat.

Funktsionaalse anatoomia kursus sobib kõigile nendele, kes tahavad alustada nullist lihaste õppimist. Samuti sobib kursus ka nendele, kes plaanivad tulevikus minna kutsestandard, massöör, tase 5 kutseeksamile. Funktsionaalse anatoomia teadmistel on kutseeksamil väga oluline roll täita. Lisaks annavad selle kursuse teadmised aluse lihaste testimiseks jne.

Kursuse hind sisaldab A5 formaadis köidetud konspekti.

NB! Uuel aastal lisame sellele kursusele lisaboonusena juurde ka e-õppe, mis muudab õppetöö veelgi paindlikumaks. 🙂

Kursuse hind:
160 €
Koolitaja:
Henry Kristoving
Telefon:
+372 5647 8904
E-mail:
henry.kristoving@multifarius.ee

Muu

Video
Kursus toimub:
Ehitajate tee 18-2, Pärnu, Eesti + Google Map

Sissepääs hoonesse keskmisest uksest ja II korrus.

Pärnu

Õppeklass

Kursusele ei saa enam registreerida, sest maksimaalne osalejate arv on täitunud.