
- Это мероприятие прошло.

Kinesioteipimine (2 in 1)
Включает электронное обучение Контактное обучение26. Март, 10:00 - 17:30
Объём курса:
15 akadeemilist tundi, millest teooria 7 t ja praktiline osa 8 t.Kursuse lühitutvustus
Kinesioteipimise kursuse 2 in 1 tähendab seda, et kui varasemalt oli meil kinesioteipimise 1. osa kursus (lihaspõhised tehnikad) ühel päeval ja kinesioteipimise 2. osa kursus (nn jätkukursuse tehnikad) teisel päeval, siis nüüd oleme tehniliste võimaluste arenemise tulemusel kaks kursust liitnud üheks tervikuks ehk teinud kahest kontaktõppepäevast ühe pikema kontaktõppepäeva ning lisandunud on e-õpe (videoloengud)! Kuna teooria moodustab päris suure osa kinesioteipimise kursustest, siis lahendasime asja sel viisil, et teooria toimub edaspidiselt suures ulatuses veebis e-kursusena. Väga üksikud teemad teooria osas tulevad teemaks kontaktõppel.
Jätsime varasemad kursuse kirjeldused samas stiilis, lihtsalt nüüd käsitletakse kontaktõppepäeval kahte asja paralleelselt. Näiteks kui kinesioteibitakse ülajäsemeid, siis praktiseeritakse nii lihaspõhiseid tehnikaid kui ka teisi tehnikaid. Videoloengus selgitatakse, miks vastavaid piirkondi kinesioteibitakse ning kuhu võiks toime avalduda. Seega e-õpe ja praktiline osa täiendavad üksteist.
Kinesioteipimise 1. osa kursus (lihaspõhised tehnikad)
Kinesioteipimise kursuse esimeses osas omandad oskused, kuidas paigaldada kinesioteipi lihaspõhiselt ning saad teadmised, millistel juhtudel konkreetset skeletilihast või skeletilihaseid tuleks kinesioteipida. Lihaspõhiste tehnikate põhiliseks eesmärgiks on kinesioteibi abiga vähendada skeletilihaste pinget, mis avaldab positiivset mõju liigestele kui ka rühile tervikuna. Lihaspõhiste tehnikate kasutamisel paigaldatakse kinesioteip venituspingeta skeletilihase alguskohast kinnituskohani või vastupidi, samal ajal skeletilihast või skeletilihaseid venitades.
Kinesioteipimise 1. osa kursusel õpitakse kinesioteipima enamik keha piirkondi (kael, kere, üla- ja alajäsemed, õlavööde jne).
Kinesioteipimise 2. osa kursus (nn jätkukursuse tehnikad)
Kinesioteipimise 2. osa kursusel omandatakse kinesioteipimise nn jätkukursuse tehnikad. Eelnev tähendab seda, et kinesioteip paigaldatakse inimkehale reeglina venituspingega, et seeläbi muuta liigeste (ja luude) asendeid, et tagada korrektne rüht või liigeste stabiilsus või ennetada vigastuse teket jne. Vahe lihaspõhiste tehnikatega esineb selles osas, et lihaspõhiste tehnikate kasutamisel antakse mõjutus inimkehale skeletilihase venimise teel, kuid jätkukursusel on pigem iseloomulik vastupidine olukord, kus tagatakse soodne pinnas, et skeletilihase muutuks tugevamaks. Samas pole tegemist ainsa mehhanismiga, sest jätkukursusel harjutatakse ka teisi tehnikaid. Näiteks lümfiringlust toetavad tehnikad.
Kinesioteipimise 2. osa kursusel kinesioteibitakse enamik keha piirkondi (sõrmed, randmed, küünarliiges, selg, põlved, hüppeliiges jne).
Kursuse struktuur
Kinesioteipimise kursus sisaldab nii teoreetilist kui ka praktilist osa. Teoreetilises osas antakse ülevaade kinesioteipimise põhialustustest, skeletilihastest, kinesioteipimise võimalustest jne. Praktilises osas harjutatakse kinesioteibi paigaldamist paarilisele etteantud situatsioonide põhiselt, kasutades selleks erinevaid kinesioteipimise tehnikaid (lihaspõhised tehnikad, lümfiringlust toetavad tehnikad, valupunkti tehnikad, sidemete tehnikad jne). Näiteks hallux valgus´t on kordades lihtsam mõjutada jätkukursuse tehnikatega kui lihaspõhiste tehnikatega, seega lähenetakse probleemile erinevate nurkade alt. Neid näiteid on mitmeid veel, kuid eelnev peaks andma piisava ülevaate jätkukursuse tehnikate olemusest.
Kinesioteipimise e-kursus ehk teooria osa koosneb videoloengutest, mis kestavad ajaliselt kokku mitu tundi. Videoloengute järgselt tuleb sooritada üks valikvastustega lõpptest (40 küsimust, aega vastamiseks 80 minutit). Lõpptesti saab sooritada maksimaalselt 4 korda. E-kursuse osa on mõistlik läbida enne kontaktõpet, aga saab läbida ka pärast kontaktõppe toimumist. E-kursust saab läbida endale sobival ajal ja sobivas kohas.
Kursuse päevaplaan
Kinesioteipimise kursuse esimeses õppetöö osas keskendutakse rannet ja sõrmi painutavatele ja sirutavatele skeletilihastele ning nende kinesioteipimisele. Samuti rakendatakse nendes piirkondades jätkukursuse tehnikaid. Teises õppetöö osas on põhirõhk õlavart liigutavatel skeletilihastel, õlavöötme skeletilihastel ja kaela liigutavatel skeletilihastel. Samuti rakendatakse ka nendes piirkondes jätkukursuse tehnikaid. Kolmandas osas on põhirõhk vaagnavöötme, reie ja säärte ning kere skeletilihastel. Ka siin rakendatakse lisaks lihaspõhistele tehnikatele jätkukursuse tehnikaid.
Kursusel osalemise eeltingimused
Kinesioteipimise kursusel osalemise eeltingimused puuduvad. Kursusel võivad osaleda kõik soovijad, kes tunnevad huvi kinesioteipimise tehnikate osas. Kinesioteibi paigaldamine ei ole loomult midagi keerulist, mille tõttu ei ole pidanud vajalikuks kehtestada kursusel osalemise eeltingimusi. Teooria poolt selgitatakse loogiliselt ja arusaadavalt ning e-õppe osa jääb kursusel oselajale aastaks ajaks kättesaadavaks, et seeläbi teadmiste ununemisel saab hiljem meenutada, mida kursusel õpiti.
Mida sisaldab kursuse hind?
Kinesioteipimise kursuse hind sisaldab praktiseerimiseks kinesioteipe (tavaliselt 5 cm * 5 m), erinevates suurustes kääre, A5 formaadis köidetud konspekti, tasuta ligipääsu e-kursusele aastaks ajaks ning muud vajalikku. Ühesõnaga kõik vajaminevad asjad kinesioteibi paigaldamise harjutamiseks on meie poolt. Kursusel osaleja ei pea kontaktõppele tulles mitte midagi spetsiifilist kaasa võtma, vaid tulema kohale mugavas/sportlikus riietuses.
Osaledes kinesioteipimise kursusel, on Teil võimalus aasta jooksul vabade kohtade olemasolul osaleda igakuistel konsultatsioonidel (individuaalõppel). Konsultatsioonidel osalemise võimalus on kinesioteipimise kursuse hinna sees. Täpsem info kodulehe avalehel.
Muu oluline teave seoses kursusega
Varasemate kinesioteipimise kursuste maksumus kahe päeva eest oli 80+80 = 160 eurot. Praeguses versioonis toimuva kinesioteipimise kursuse maksumus on kõigest 100 eurot. Hinna kalkulatsioon on põhiliselt tehtud sel viisil, et e-õpe on kinesioteipimise kursusel osalejatele tasuta!
Kes on meie juures varasemalt läbinud kinesioteipimise 1. osa kursuse, kuid teist osa ei ole läbinud, kuid soovib ka 2. osa tehnikad selgeks saada, siis praegusele kursusele registreerudes rakendub soodustus 50% ehk kursuse maksumus oleks 50 eurot.
План на день
10:00 - 12:00
Õppetöö I (peamiselt praktiline harjutamine)
12:00 - 12:45
Lõunapaus (45 minutit)
12:45 - 15:00
Õppetöö II (peamiselt praktiline harjutamine)
15:00 - 15:15
Paus (15 minutit)
15:15 - 17:30
Õppetöö III (peamiselt praktiline harjutamine)
