Laavakivimassaaž

Laavakivimassaaži kursus

Laavakivimassaaži kursus on kombinatsioon massaaživõtetest ja kuumutatud laavakividest (kuni 70 kraadi). Laavakivid asetatakse spetsiaalsesse veega täidetud anumasse, kus need soojendatakse teatud temperatuurini ja seejärel asetatakse soojad laavakivid inimkehale kindlatesse piirkondadesse. Sõltuvalt laavakivide temperatuurist ja kujudest, siis laavakivid asetatakse inimkehale sel viisil, et käterätik pannakse laavakivi ja naha vahele või kui laavakivi kuju, temperatuur ja keha piirkond seda lubab, siis ka ilma käterätikuta otse nahale.  

Laavakivimassaaž on kehale väga kasulik, sest laavakividest tulenev soojus parandab vereringet, muutes seeläbi inimese lihased elastsemaks, mis omakorda vähendab liigestele langevat survet (näiteks vähendab liigesvalu). Seega on soovitatav laavakivimassaažis käia talvekuudel, sest külm ja niiske kliima ei pruugi mõjuda inimese liigestele hästi, kuid soojad laavakivid aitavad keha n-ö üles soojendada. Samuti on laavakivimassaažil lõõgastav toime või oleks täpsem öelda, et eriti lõõgastav toime, sest laavakivimassaaži tervikseanss kestab kokku ca 2 h tundi, kus domineerivaks osaks on pindmised võtted piisava koguse õliga.

Õppekavarühm

Teraapia ja taastusravi

Õppekava maht ja kestus

Õppekava maht on 16 akadeemilist tundi, millest teooria moodustab 2 akadeemilist tundi ja praktiline harjutamine 14 akadeemilist tundi.

Laavakivimassaaži kursus toimub kahel päeval või neljal õhtul. 

Õpingute alustamise tingimused

Laavakivimassaaži kursusel osalemiseks on kehtestatud eeltingimused. Varasemalt peab olema läbitud klassikaline massaaž või aroomimassaaž või mõni muu sarnase aluspõhimõtetega massaažiliik, kus on omandatud baasteadmised pindmistest võtetetest.  

Õpiväljundid ja väljastatavad dokumendid

Laavakivimassaaži kursusel hinnatakse õpiväljundite saavutatust. Lävendi täitmise korral väljastatakse kursusel osalejale tunnistus. Õpiväljundite mittesaavutamise korral tõend, kus tõendi väljastamise eelduseks on osalemine õppetöös vähemalt 70% ulatuses.  

Õpiväljundite saavutamiseks tuleb sooritada praktiline arvestus, kus tuleb iseseisvalt sooritada laavakivimassaaži tervikseanss, kombineerides massaaživõtteid kuumutatud laavakividega.

Laavakivimassaaži kursuse temaatika

  • laavakivimassaažiseansi ülesehitus ja mõjutatavad keha piirkonnad;
  • kasutatavad laavakivid ja nende paigutus inimkehal;
  • laavakivide soojendamise põhimõtted; 
  • kasutatavad õlid (sh doseering);
  • laavakivimassaažis kasutatavad massaaživõtted;
  • näidustused ja vastunäidustused (laavakivi)massaažiks;
  • seos teiste massaažiliikidega.

Millal toimub järgmine laavakivimassaaži kursus?

Tulevaste kursuste ajakava leiad siit.

Telli koolitus või e-kursus!

Ei leidnud kodulehelt meelepärast koolitust?
Koostame koolitusi ning e-kursuseid ka eritellimusena!
Hinnanguliselt kulub selleks aega 1-2 kuud. Eritellimusena koostatud koolituse või e-kursuse maksumus on turuhind. Näiteks: kui kinesioloogia e-kursus maksaks 50 eurot, siis ka eritellimusena tellitud kinesioloogia e-kursus maksab 50 eurot.